Co nám brání kreslit?

KRESLENÍ PRAVOU HEMISFÉROU

Proč nepoužíváme pravou mozkovou hemisféru? 

Nepoužíváme ji, jelikož se převážně nacházíme v levé mozkové hemisféře (logické, pragmatické), ukotveni v koloběhu vydělávání peněz nebo v prostoru svého ega, které vyžaduje velké výkony a to nejlepší ohodnocení.

Nepoužíváme ji, jelikož si někdy ani neuvědomujeme, že ji máme.

Nepoužíváme ji, jelikož nemáme čas ji použít.

A proč bychom měli pravou hemisféru používat?

  • Měli bychom ji používat, abychom věděli, proč žijeme, co vše je možné v životě získat ze zážitků, emocí a naděje, že i my můžeme být šťastní
  • Měli bychom ji používat, abychom si všímali všech krás kolem sebe …padající barevné listí, labutě na řece, usmívající se dívka, muž…dítě, jež se směje na houpačce a rodiče spolu s ním…chutná zmrzlina, která nám nedopatřím spadla na kabát a my se tomu jen zasmějeme, protože i přesto, že máme špinavý kabát, jsme rádi, že se dokážeme zasmát své nešikovnosti a je nám dobře.
  • Měli bychom ji používat, jelikož když jsme v přítomnosti, zapomínáme na bolestné vzpomínky nebo obavy z budoucnosti. Strach, smutek a hodnocení neexistují alespoň na chvíli. A nám se tak otevírají možnosti odpočinku a řešení…v odpočinku nalezneme řešení problémů, které produkuje levá mozková hemisféra.

A proto by měly být tyto dvě hemisféry v plném kontaktu samy se sebou a hlavně s námi. Jejich vyvážení vyvažuje naši rovnováhu.

A k tomu jsou určeny naše kurzy 🙂

Kontaktní formulář

VÍTEJTE V ATELIÉRU

NAPIŠTE SVŮJ DOTAZ

5 minut pěšky od stanice metra B – Anděl, výstup Na Knížecí nebo 2 minuty autobusem 137 ze stanice Na Knížecí, první zastávka Santoška

Ateliér se nachází ve 3. poschodí.

Adresa: U Nikolajky 14 Praha 5

Telefon: +420 777 135 798

Email: spolukradosti@centrum.cz

DALŠI INFORMACE

Newsletter

Chcete posílat novinky o dění v ateliéru?